Hem

MATCHER 2020

Se komplett spelschema och uppdaterad tabell för:
Division 6 Kalmar/Öland (Smålandsfotbollen.se)
Utveckling B Emmaboda (Smålandsfotbollen.se)

A-lag


Division 6 Kalmar/Öland
Lör 18 apr Degerhamns IF - Bergkvara AIF -
Fre 1 maj Bergkvara AIF - Tvärskogs IF -
Tis 5 maj Gullabo/Gullaboås - Bergkvara AIF -
Fre 15 maj Bergkvara AIF - Football Primetime FC -
Ons 20 maj Söderåkra AIK - Bergkvara AIF -
Fre 29 maj Bergkvara AIF - Högsrums FF -
Lör 6 jun Bergkvara AIF - Persnäs AIF -
Tor 11 jun Rockneby IK - Bergkvara AIF -
Ons 17 jun Bergkvara AIF - Ljungbyholms GoIF -
Lör 8 aug Bergkvara AIF - Degerhamns IF -
Fre 14 aug Tvärskogs IF - Bergkvara AIF -
Fre 21 aug Bergkvara AIF - Gullabo/Gullaboås -
Fre 28 aug Football Primetime FC - Bergkvara AIF -
Fre 4 sep Bergkvara AIF - Söderåkra AIK -
Sön 13 sep Högsrums FF - Bergkvara AIF -
Sön 20 sep Persnäs AIF - Bergkvara AIF -
Sön 27 sep Bergkvara AIF - Rockneby IK -
Sön 4 okt Ljungbyholms GoIF - Bergkvara AIF -
Inomhusturneringar
Lör 11 jan Nybro Open
Lör 1 feb Barometern/Swedbank Cup
Toyota Cup
Lör 7 mar Bergkvara AIF - Söderåkra AIK 4-3
Lör 14 mar Kalmar City BK - Bergkvara AIF 3-1
Ons 18 mar Möre BK - Bergkvara AIF 3-1
Träningsmatcher A-lag
Sön 16 feb Jämjö GoIF (B) - Bergkvara AIF 0-2
Lör 22 feb Rockneby IK - Bergkvara AIF 3-1
Sön 1 mar Möre BK - Bergkvara AIF 2-1
Ons 25 mar Bergkvara AIF - Torsås/Norra Tång 0-5
Mån 30 mar Bergkvara AIF - SSG IF 2-1
Tor 30 jul AIK Atlas - Bergkvara AIF -


B-lag


Utveckling B Emmaboda
Sön 14 jun Bergkvara/Söderåkra - Gullabo/Gullaboås -
Sön 28 jun Lindås-Långasjö FF - Bergkvara/Söderåkra -
Sön 9 aug Emmaboda IS - Bergkvara/Söderåkra -
Sön 16 aug Bergkvara/Söderåkra - S:t Sigfrids IF -
Sön 23 aug Vissefjärda GIF - Bergkvara/Söderåkra -
Sön 30 aug Bergkvara/Söderåkra - Torsås/Norra Tång -
Sön 6 sep Möre BK - Bergkvara/Söderåkra -
Sön 13 sep Bergkvara/Söderåkra - IFK Påryd/Tvärskogs IF -
Sön 20 sep Örsjö IF - Bergkvara/Söderåkra -
Träningsmatcher B-lag
Sön 29 mar Bergkvara AIF - Fjärdsjömåla AIF 1-1